Narciarstwo to obecnie najpowszechniejsza dyscyplina sportu zimowego, która okazuje się ciekawą rekreacją dla ludzi w każdym wieku, bez wyjątku. Jest to aktywność fizyczna bazująca w dużym stopniu na zjeżdżaniu ze stoków narciarskich, specjalnie do tego celu przystosowanych, gromadzących rok rocznie w każdym sezonie mnóstwo chętnych poszusować. Niemniej jednak określenie narciarstwo stanowi zbiorczą nazwę dla wszystkich, którzy decydują się na ekstremalne doznania na ośnieżonych szczytach, z nartami przypiętymi do butów i specjalnymi kijkami w dłoniach. Poza narciarstwem jest także bardzo szeroki wachlarz różnorodnych innych podkategorii tego typu sportu zimowego. O jakich poddyscyplinach narciarskich mowa? Popatrz dalej. Przedstawimy je w wielkim skrócie.
Na wstępie warto jednak przybliżyć ważną kwestię, a mianowicie sport w postaci narciarstwa był modny już w połowie dziewiętnastego stulecia, a nie jak się to niektórym wydaje aktualnie zyskał duży domy z bali okrągłych rozgłos. Teraz faktycznie nie brakuje chętnych, którzy chcieliby w miarę możliwości i umiejętności jeździć na nartach, ale mimo wszystko jest to sport już dość stary.

Dlaczego zatem dopiero w tym momencie jest na niego aż tak duży boom? Wszystko za sprawą faktu, iż w dawnych czasach, dziesiątki lat temu, z narciarstwa korzystano, ale kompletnie w innym celu niż typowa rekreacja, czy sport zawodowo wykonywany jak obecnie. Nie zjeżdżano ze stoków nawet po to, aby doświadczać nietypowych przeżyć i wrażeń, czy też obcować z dyscypliną, która ewidentnie jest zaliczana do sportów ekstremalnych. Otóż najważniejsze było wówczas, aby poprzez narciarstwo móc realizować rozmaite cele czysto transportowe. Dopiero dekady po tym, narciarstwo zaczęto traktować jako sport i zabawę.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: Hurtownia chemii gospodarczej