Z angielskojęzycznym pojęciem nordic walking mamy do czynienia na świecie począwszy od lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Ogólnie rzecz biorąc ten rodzaj dzisiaj powszechnej dyscypliny sportowej był modny już lata temu, ale nie postrzegano go w ogóle w kategoriach sportu. Raczej nordic walking był odbierany jako swego rodzaju forma aktywności fizycznej, coś na wzór rekreacji, aniżeli wyczynowo i zawodowo uprawianego sportu. Z czasem jednakże dostrzeżono, jak wiele ten rodzaj ćwiczenia może zdziałać dla ludzkiego organizmu oraz montaż okien Gdańsk w zakresie wyglądu naszej sylwetki. Kiedy i jak to się stało?
Wszystko za sprawą fińskiego nauczyciela wychowania fizycznego. To on docenił nordic walking, jako sport. Marko Kantaneva zauważył, że chodzenie z kijami może być dyscypliną sportową traktowaną na równi na przykład z zawodowymi biegami.

To on zdefiniował koncepcję tego sportu, co więcej z jego inicjatywy doszło do rozpowszechnienia tejże dyscypliny sportowej w innych krajach niż wyłącznie Finlandia, gdzie zrodziło się gotowy sklep internetowy zamiłowanie do nordic walking i którą śmiało można uznać za ojczyznę tego sportu. Generalne rzecz biorąc, szacuje się, że systematyczne treningi ze specjalnymi kijami stosowanymi do marszu wykonuje regularnie ponad dziesięć milionów ludzi w różnych krajach świata. Spora grupa z nich to zawodowi sportowcy, którzy w głównej mierze realizują treningi tu opisywane po to, aby utrzymać swe ciało, kondycję i organizm w dobrej formie, niezależnie od tego czy mają, czy nie mają sezon na realizację swego własnego sportu. Dyscyplina tej kategorii okazuje się naprawdę bardzo dobra z tego względu, iż mocno forsuje wszystkie mięśnie jednocześnie. Ponadto, jest to ciekawa forma wypoczynku oraz sposób na rekreację zamiast biernego wylegiwania się przed kanapą. Ćwiczący maszerują jakby spacerowali, a używanie do tego kijów sprawia, że w zasadzie ćwiczą i realizują normalny trening, chociaż często zupełnie nie odbierają tego w takich kategoriach i nie są tego świadomi.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: www.fizjosport.krakow.pl