Nordic walking to dyscyplina sportowa, która początkowo była traktowana jako aktywność fizyczna mająca być zwykłą rekreacją. Jest to sport, jakiego ojczyzną jest Finlandia. Historia tej dyscypliny sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Inaczej miłośnicy opisywanych ćwiczeń z kijkami określają tę aktywność tak zwaną suchą zaprawą. Jest to sposobność nie tylko rozruszania mięśni, ale też wykonania treningu z udziałem wszystkich partii ciała. Zawodowi sportowcy wybierają nordic walking po to, żeby móc podtrzymać stałą kondycje organizmu.
Obecnie, szacuje się, że sport w postaci marszu ze specjalnymi kijkami podpórkowymi uprawiany jest przez ponad dziesięć milionów osób z różnych zakątków świata.

Nordic walking został bardzo szybko rozprzestrzeniony na wielorakie kraje, zyskując zwolenników zarówno swabbing material wśród profesjonalnych sportsmanów, jak także seniorów i młodzieży. Co to jednak takiego jest w praktyce? Czy w nordic walking chodzi tylko i wyłącznie o zwykle spacerowanie? Co dają kije? To wszystko postaramy się po krótce wytłumaczyć w dalszych fragmentach.
Opisywany sport niesie ze sobą bardzo szeroki wachlarz rozmaitych zalet i eksperci oraz trenerzy personalni porównują wysiłek fizyczny wkładany w maszerowanie z kijami to tradycyjnego solidnego treningu siłowego. Nie da się również ukryć, że jest to doskonała forma ćwiczeń zastępujących nudne siedzenie na siłowni. Zamiast skakać w grupie różnych osób na grupowym aerobiku, dużo bardziej atrakcyjne wydaje się wędrowanie wśród przyrody z kijkami.
Artykuł dzięki: