grenlandia informacje dla dzieci

Z mojego doświadczenia wynika, suszenia nie jest preferowaną metodą Bazylego w szczególności dlatego, że jego smak wydaje się zanikać w trakcie procesu. Ponadto, jeśli pogoda nie jest wystarczająco suche, liście zamieni się w miażdżącej kolorze brązowym.

Jednakże, nie jest sposobem suszona bazylia szybko; pieca. Użyj najniższą temperaturę i otworzyć drzwiczki lekko, aby zapobiec spalanie liści.

Osobiście preferuje metodę zamrażania, ponieważ liście są w stanie utrzymać większość smaku. W jaki sposób? Wystarczy umyć i osuszyć liście, umieścić je w torbie zip-lock i rzucać je w zamrażarce. Zamrożone liście bazylii można przechowywać przez okres do 6 miesięcy.

grenlandia informacje dla dzieci

Ale tu jest mój ulubiony sposób, aby zachować liści bazylii: Get szczelnym pojemniku i umieścić liście w równych warstwach, posypując trochę soli pomiędzy. Gdy warstwa osiągnie szczyt, wlać oliwę z oliwek i zamknąć pokrywę bardzo dobrze. Przechowywać pojemnik w chłodnym, ciemnym miejscu i może być przechowywany do 6 miesięcy. Przy stosowaniu, wystarczy wyjąć liście i ponownie zamknąć. Oliwa z oliwek, teraz przyprawami, jest doskonała w sałatek i makaronów.

Teraz, gdy nauczyłem się idiotoodporny opieki Basil technika: Basil uprawy i zbioru, a także jak go chronić ... co czekasz? Szczęśliwy Herb Ogrodnictwo!


- autor artykułu