grenlandia najwyzszy szczyt

Globalny Warming- Sea Level Powstania, powodzie i zmiany klimatyczne

Mimo wiedzy, że poziom oceanu rosną od wielu lat w okresie globalnego ocieplenia ery niewiele zostało zrobione w wielu częściach świata w celu ochrony wybrzeża. Ale już nie. Poziom mórz wzrosły około ośmiu cali w ciągu ostatnich stu lat, w zależności od szybkiego ocieplenia oceanu i dalsze topnienie pokryw lodowych i pokryw lodowych rosnące oczekiwane jest przyspieszenie.bratbud.szczecin.pl Międzyrządowy Panel Zmian Klimatu (IPCC) szacuje średni wzrost 20 cali z zakresu od 6 do 37 cali do końca 21 wieku.

Statystyki dla potencjalnego Powstania różni się w zależności od stopnia ocieplenia i ilości topniejącego lodu na Grenlandii, lodowców na świecie i Antarktyce.

Topnienie Grenlandii

Jeśli cały lód na Grenlandii topi morza wzrośnie o 20 stóp. Jeśli lód Antarktydy topiony całkowicie morza wzrośnie 200 ft. Rzecz jasna, takie katastroficzne zdarzenia nie będą prawdopodobnie w następnym wieku, ale nawet małe ilości topniejącego lodu spowodowałoby mórz i poważnie zagrozić wybrzeży wszystkich kontynentach.

grenlandia najwyzszy szczyt

Wrażliwi miast i krajów

Wzrost kilku stóp spowoduje powodzie w dużej części świata, Niski leżącego miast jako Petersburgu, Miami, Greater New York i New Orleans i kraje jak Bangladesz, znaczna część Indonezji, Holandii, Malediwy, północnych Niemczech, Wschodu i Zachodu wybrzeża Stanów Zjednoczonych, jak również wybrzeży Afryki i Ameryki Południowej będzie być zagrożone przez wzrost mórz i sztormów, które mogłyby naruszyć murów ochronnych.

Przygotowania do powodzi

Miasta, które wcześniej zignorował zagrożenie dla swoich miast już teraz podjąć kroki, aby zacząć zwiększyć wysokość ich wały nadmorskie. W następstwie poważnej burzy, która zalanego Balboa Island w grudniu 2010 roku zmiana w postawie wobec niebezpieczeństwa wzrostu mórz skłoniło miast, takich jak Newport Beach w Kalifornii z jego wysoce podatne Balboa Island do ponownego rozważenia, jak chronić swoje miasto, które znajduje się zaledwie kilka stóp nad poziomem morza.

- autor artykułu