grenlandia jakie zwierzeta zamieszkuja

Basil Pielęgnacja Porady - Jak się rozwijać i zachować Basil w najlepszym

Nie ma nic lepszego niż rośnie swoją bazylię i zbierając je do świeżej pizzy i makaronów. Można nawet domowej roboty pesto jako prezent! Pierwszym krokiem, oczywiście, jest, aby nauczyć się podstaw opieki Basil: jak uprawiać zioła i rozwijać go tak dobrze, że chcesz korzystać z nich na co dzień! Oto moje własne doświadczenie w zakresie opieki Basil po latach ziołowym ogrodnictwie i mam nadzieję, że znajdziesz następujące wskazówki pomocne.

Przede wszystkim, Basil kocha słońce, więc proszę wybrać ładny słoneczny miejsca dla nich. Następnie upewnij się, że gleba jest dobrze odwodnione - gleby kompost jest najlepszy; ale jeśli nie jest dostępny, można poprawić zdolność odwadniania gleby poprzez zmieszanie w piasku. Dla roślin doniczkowych, można mieszać w dwóch częściach ziemi doniczkowej z jednej części piasku. Mówiąc o ziemi, może ulec pokusie, aby wzbogacić glebę z dużą ilością nawozu ... nie! Z powodu zbyt dużej ilości paszy, nawozów, zwłaszcza azotu ciężki, spowoduje zmniejszenie jej smak liści bazylii.

grenlandia jakie zwierzeta zamieszkuja

Na wodzie, normalne podlewanie (raz dziennie) jest zwykle dobrze. Jeśli nie jesteś pewien, to lepiej pod wodą niż nad wodą, zakład pogrzebowy warszawa bródno ponieważ zbyt duża ilość wody może spowodować gnicie korzeni, które prawie na pewno zabije roślinę. Dla ogródkiem, rozdrabnianie będzie dobrym pomysłem, ponieważ Basil woli regularny dopływ wody.

Jako hodowcy Basil, ważne jest, aby wiedzieć, że Basil to roślina jednoroczna, co oznacza, że ??nie przetrwa mrozem. W rzeczywistości, może zacząć schnąć kiedy temperatura spadnie poniżej 10 ° C (40F). Jeśli masz szczęście mieszkać w ciepłym słonecznym miejscu, takim jak na Florydzie iw Kalifornii, twój Basil może rozwijać się tak dobrze, że mogą reseedować i propaguje się w ogrodzie.

sklep z sofami
- autor artykułu